Porota - firmy


Karel Otýs - předseda poroty

Karel Otýs - předseda poroty

Zkušený manažer nákupu, lektor a konzultant. Tím vším je Karel Otýs, který v roce 2011 odešel z vysoké manažerské pozice v nákupu a založil vlastní poradenskou a lektorskou praxi. S nadšením učí, sbližuje, radí, sdílí, diskutuje, motivuje, trénuje i koučuje nákupčí, manažery nákupu, ale i jejich interní klienty a občas i dodavatele. Umí hledat neotřelá řešení s důrazem na efektivnost a jednoduchost. I složitý problém dokáže rozložit na jednoduché srozumitelné molekuly.

Zuzana Miladinovič

Zuzana Miladinovič

S velkým množstvím změn a nastavováním nových procesů je spojena práce Zuzany Miladinovič, která jako category manager odpovídá za silniční přepravu produktů, které jsou v rámci skupiny MOL Group přepravovány pro interní účely i směrem k zákazníkům. Zatímco nyní ve skupině zastřešuje nákup logistických služeb, do roku 2018 se na podpůrném oddělení podílela na projektech týkajících se nákupního procesu a systémů.

Jan Vašek

Jan Vašek

Patří ke špičkám oboru řízení nákupu a umí nabyté zkušenosti předávat studentům i praktikům. Studoval na Univerzitě Palackého, Harvardově univerzitě, univerzitě v Oxfordu a Cranfieldu. Praktické zkušenosti v nákupu získal ve společnosti Toyota, Inergy, Automotive Lighting a Swiss Krono. Je inspirujícím řečníkem a jeho workshopy doslova vtahují posluchače do problému.

Hana Sušková

Hana Sušková

Referent nákupu, komoditní nákupčí i vedoucí nákupu. Všemi těmito pozicemi během kariéry prošla Hana Sušková, která je v současnosti ředitelkou nákupu ve firmě Tatra Defence Vehicle. Věřte, že ví hodně o vyjednávání s průmyslovými dodavateli, od kterých nakupovala pro firmy jako Škoda Vagonka, OKD a OKK Koksovny. Právě proto se s námi ráda podělí o zkušenosti, strategie a triky, které se jí v praxi nejvíce osvědčily.

Zdeněk Pytlíček

Zdeněk Pytlíček

Možná trochu překvapí, že doménou práce Zdeňka Pytlíčka, který si prošel pozicemi od nákupčího až po stratéga, jsou veškeré nákupní činnosti, při kterých se „nenakupuje“. Ve společnosti Innogy se momentálně zaměřuje na nákupní legislativu, procesy a systémy. Příklad? Od loňského roku provozují systém, který umožňuje předkvalifikaci dodavatelů a ve výsledku dosahování významných úspor při výstavbě plynárenských sítí. Ve vítězných cenách to dělá až 90 milionů eur za rok.

Tomáš Veit

Tomáš Veit

Dokázal rozhýbat dění nejen v oblasti e-sourcingu v pivovarnickém gigantu Asahi Breweries. Z pozice „Head of Procurement for Asahi Breweries Europe“ zodpovídá Tomáš Veit za lokální týmy a nákupní aktivity ve vybraných evropských a asijských zemích. Profesně se zaměřuje především na zvyšování efektivity lokálních operativních týmů včetně měření jejich výkonu, zavádění jednotné IT infrastruktury, rozvoje e-sourcingu a taktických „spot-buy“ aktivit.

Petra Vrbová

Petra Vrbová

Ve světě nákupu a nadnárodních koncernů se dokonale vyzná Petra Vrbová, která v prostředí globálních hráčů pracuje od roku 2004. Nejprve působila ve společnosti Nestlé Česko jako nákupčí služeb a nepřímých materiálů a jako specialista SAP nákupních modulů. Následně zastávala pozici manažera nákupu služeb a nepřímých materiálů. V současnosti zúročuje své schopnosti a dovednosti jako teamleader, a to v „Non-Core Commodity týmu“ ve společnosti innogy.

Martin Zelinka

Martin Zelinka

Perfektním důkazem, že se na ostravském eBF pravidelně potkávají ti největší hráči tuzemského i globálního nákupu, je účast zástupce společnosti Siemens. Za nadnárodní koncern opět vystoupí Martin Zelinka, ředitel nákupu divize Power&Gas Česká republika, který je uznávaným odborníkem na centralizaci nákupu a řízení projektů v oblasti zavádění nových nákupních nástrojů a procesů. V minulosti jej zásadně ovlivnilo také působení v nákupních týmech skupiny RWE.

Radoslav Delina

Radoslav Delina

Expert v oblasti využívání umělé inteligence na zpracování velkých dat, který participuje na několika mezinárodních projektech zaměřených na přípravu datových výstupů pro další analýzy a vyhodnocování ekonomických nebo finančních rizik. Radoslav Delina, vedoucí Katedry bankovnictví a investování na Technické univerzitě Košice, je současně korespondentem evropské iniciativy Evropské komise – eBusiness w@tch, eWork, e-Skills For The 21st a dalších.

Rastislav Janík

Rastislav Janík

Vystudovaný právník, který elektronické nákupní nástroje používá rád a intenzivně. To je Rastislav Janík ze společnosti Západoslovenská energetika, patřící do koncernu E.ON, kde na pozici vedoucího nákupu realizoval až 90 % výběrových řízení elektronicky. Svět elektronizace poznal ve všech souvislostech, takže může zasvěceně mluvit třeba o souladu technických specifikací a nákupních procesů. Za všech okolností se snaží o elektronizaci vedoucí k maximálně efektivnímu strategickému nákupu.

Ondrej Jombík

Ondrej Jombík

Má-li elektronický nákup své věrozvěsty, musí mít v jejich řadách své čestné místo také Ondrej Jombík, který prakticky za všech okolností prosazuje maximální elektronizaci, transparentnost celého nákupního procesu a tvorbu kvalifikačních systémů pro dodavatele. Jakožto vedoucí úseku logistiky energetické společnosti Západoslovenská energetika, kde pracuje od roku 1998, zastává názor, že právě eAukce dokázaly trh z velké míry očistit od metod divokého kapitalismu 90. let. Díky své specializaci je v koncernu E.ON členem „Corporate supply Chain“ a „Grid BAP“.

Peter Majtán

Peter Majtán

Jakožto velký zastánce moderního nákupu s důrazem na lidský přístup a analytické myšlení bude v Ostravě přednášet Peter Majtán, jehož motivací je být zkrátka lepší. Krédo? „Push the sky away“ (Nick Cave). Absolvent bratislavské Ekonomické univerzity začal kariéru ve společnosti Slovnaft, kde si postupně prošel oblastmi nákupu služeb, projektového nákupu a nákupu údržby (MRO). Momentálně působí na pozici manažera nákupu pro slovenský, český, rakouský a polský trh v rámci „Flagship Slovnaft“, která patří do skupiny MOL.

Martin Wiederman

Martin Wiederman

Jako zkušený matador, který se v oblasti nákupu a řízení pohyboval ve společnostech Magneton Kroměříž, ŽDB Viadrus, Vítkovice a Legios, tvrdí, že nákupní realita bývá někdy absurdní. Podle Martina Wiedermana se tak například klidně můžete soudit i s tím, s kým celé roky děláte většinu svých obchodů. Procesní řízení, operační management a nákup jako proces jsou jeho životními koníčky, takže není divu, že se o znalosti rád podělí formou publikační i lektorské činnosti.

Back to Top