Fair Sourcing Awards 2016 FSA

Soutěž FSA 2016

Přihlaste svou firmu do mezinárodní eSourcingové soutěže Fair Sourcing Awards 2015

Soutěží Fair Sourcing Awards (FSA) vrcholí mezinárodní konference o eSourcingu eBF. Na slavnostním vyhlášení výsledků se předávají 3 kategorie "Cen čestného nákupu" firmám a institucím, které výjimečným způsobem využívají při výběru dodavatelů elektronické aukce a podporují elektronizaci procesu zadávání výběrových řízení. Hodnotí se přitom nejen počet eAukcí nebo objem zakázek, ale také odvaha managementu opustit zaběhnuté stereotypy a přejít na tento moderní, výhodný a naprosto transparentní způsob realizace výběrových řízení. Cenu tedy mohou získat nejen ostřílení matadoři či obří společnosti, ale i ti, kdo s eAukcemi teprve začínají. Laureáti ceny dávají světu jasný signál, že jsou čestným a racionálně uvažujícím partnerem, se kterým má smysl dělat byznys.

Používá vaše společnost eAukce nebo jiné nástroje eSourcingu?
Přihlaste se do FSA a získejte nejprestižnější cenu ve svém oboru!

Hana Sušková / vedoucí nákupu, OKK Koksovny (2. místo kategorie TREND 2016)
"Bez nominace bych si myslela, že děláme klasiku, která je normální a ještě dle mého soudu jde pomalu :-) Jsme na sebe hrdí a musím říct, že mi FSA pomohlo uvěřit, že jsme se dali správným směrem a že je potřeba pokračovat."

Zuzana Bučeková / vedoucí oddělení verejného obstarávania, VÚSCH (1. místo TREND 2015 a 1. místo MASTER 2015)
"Bola to pre mňa nečakaná, no veľmi príjemná vec. Vnímam to ako firemné ocenenie, nie len osobné. Zisk dvoch víťazných ocenení v najprestížnejšej európskej súťaži je výsledkom a zároveň zrkadlom práce celého nákupného tímu. Víťazstvo v kategórii MASTER ma teší o to viac, že som ho získala ako jediná nominovaná žena, bola pre mňa česť reprezentovať nežné pohlavie v tejto súťaží :)."

Matyáš Vacek / project manager, Lidl (2. místo START 2015)
"Upřímně jsem doufal, že se nám podaří lepší umístění, ale jsem i za druhé místo rád. Je to pro mne pěkným završením jednoho projektu z programu elektronizace nákupu. Je to určité potvrzení správného směru elektronizace, což je fajn, děkujeme!"

Marta Kohútová / referent pro verejné obstarávanie, Mesto Martin (2. místo TREND 2015)
"Samotné ocenenie bolo pre nás veľkým prekvapením, nakoľko sme uspeli v medzinárodnej konkurencii, kde súťažili ostrieľaní účastníci, či veľké spoločnosti, ale aj tí, ktorí s e-aukciami len začínajú. Je to ocenenie niekoľkoročnej práce tímu ľudí a za týmto umiestnením, samozrejme, stoja aj reálne výsledky."

Jan Zahálka / konzultant, re-medical (GRAND PRIX FSA 2015)
"Musím říct, že zisk ceny mne (ne jako Karla Gotta) opravdu překvapil. Cenu FSA nedostane jen tak někdo a mě bylo obrovskou ctí vystoupat na pódium do společnosti ostatních oceněných, jejichž úžasné práce a skvělých výsledků si tolik vážím. Soutěž samotná, tedy FSA v těch "odborných" kategoriích, je obrovsky prestižní, protože se v ní vždy sejde ohromná konkurence a ocenění by si povětšinou zasloužili jednoduše všichni. Proto už opravdu něco znamená, když Vaše práce nakonec o ten malý kousek u poroty zvítězí a vy si na galavečeru jdete převzít jednu z cen."

Filozofie FSA

Fair Sourcing Awards (cena čestného nákupu) jsou ocenění udílená za inovativní, inspirativní nebo dlouhodobé využívání eAukcí, e-poptávek a ostatních elektronických nástrojů, které umožňují zvyšovat ekonomickou efektivitu nákupních rozhodnutí, které přinášejí větší transparentnost výběrových řízení a omezují korupční jednání. Udělování cen FSA je podporou rozsáhlejšího využívání těchto e-nástrojů v nákupní praxi firem a institucí.

Soutěžní kategorie FSA

Soutěží se ve třech kategoriích, Start, Trend a Master. První je určena eAukčním nováčkům a hodnotí se výsledky jejich prvního roku s eAukcemi. V kategorii Trend se oceňují nápady a inovace uživatelů eAukcí. Nejvyšší ocenění Master se každoročně uděluje mimořádné osobnosti eAukčního nákupního světa.

Historie FSA

Fair Sourcing Awards se udělují jedenkrát ročně při příležitosti konání konference eBF a navazuje na někdejší ceny „E-BIZ TREND“, které pořadatelé konference udělovali od roku 2007. Celkem jich bylo předáno 48 v podobě diplomů v průběhu hlavních programů konference. S novým konceptem, názvem FSA a pozměněnými pravidly přišla v roce 2011 firma NAR marketing. Ceny FSA jsou tohoto roku udělovány jako uznání úspěchů, kterých dosáhly komerční firmy, státní instituce, spolu s městy a obcemi při zavádění a využívání eAukcí a ostatních elektronických nástrojů v případech firemních nákupů nebo obstaravatelských procesů veřejných zakázek.

Autorství

Autorem návrhu soutěže je firma NAR marketing, která námět propůjčila asociacím APUeN SK a CZ s podmínkou, že Slavnostní udělování cen bude vyvrcholením jednoho z programových dnů konference eBF. Jejími účastníky jsou nákupní specialisté, pracovníci veřejného obstarávání, spolu s vedením firem a institucí využívajících především eAukce a ostatní eNástroje, které zvyšují efektivitu nákupu.

Pořadatelé soutěže

Soutěž FSA pořádá česká a slovenská asociace poskytovatelů a uživatelů elektronických nástrojů pro výběrová řízení a eAukce.
APUeN CZ - www.apuen.cz
APUeN SK - www.apuen.sk

Ocenění pro firmy i instituce

Ceny FSA uděluje odborná porota jako uznání úspěchů, kterých dosáhly komerční firmy, státní instituce, spolu s městy a obcemi při zavádění a využívání eAukcí a ostatních elektronických nástrojů při nákupu nebo v obstaravatelských procesech veřejných zakázek. Privátní a veřejný sektor soutěží odděleně, pouze v případě menšího počtu přihlášek se soutěž spojuje.

Slavnostní předání cen vítězům

Vyvrcholením soutěže FSA je předávání cen, které probíhá formou společenského večera, na který mají přístup soutěžící, porota, hosté, média, účastníci a pořadatelé konference eBF.

V letošním roce se tento slavnostní večer bude konat 9. 11. 2016 v Kongresovém sále hotelu Imperial v Ostravě.

Chcete být při tom?
Rezervujte si místo na slavnostním vyhlášení výsledků FSA!